Египет завърши група А в турнира Купа на Африканските нации с успех – 2:0, над Уганда в последния мач на двата тима в груповата фаза. Победата направи така, че Египет завърши групата на първо място с пълен актив – 9 точки, а въпреки загубата угандийците завършиха втори с четири точки и продължават към елиминационната фаза на надпреварата.

По този начин Египет очаква един от третите отбори в групите С,D и Е, докато Уганда ще играе срещу втория от група С.

Първият гол за „фараоните” падна в 36-ата минута, когато Мохамед Салах закова брилянтен свободен удар, за да прати в екстаз изпълните до краен предел национален стадион в Кайро.

Точно преди края на първата част пък Ахмед Елмохамади с кинжален изстрел по диагонала вкара втори гол и с това попаденията в египетската столица приключиха.

Въпреки това Уганда изигра феноменален мач срещу фаворита в мача, като хората на Себастиен Десабър направиха няколко непростими пропуски, като нито една от опасните ситуации за „червените” не завърши с попадение във вратата на домакина на турнира.