Българският национал Станислав Манолев остана неизползвана резерва в състава на своя Кубан при загубата от фаворита ЦСКА Москва. Тимът от Краснодар падна в столицата с 0:2.

Единственият голмайстор в този мач беше нападателят на домакините Ахмед Муса. Той се разписа по веднъж преди и след почивката. Нигериецът откри резултата в 21-та минута. Тогава той се разписа след страхотна асистенция на Алексей Березуцки и не остави шансове на вратаря да реагира.

Последва равностойна битка, но край на интригата беше сложен в 81-та минута. Тогава удар на Алан Дзагоев срещна гредата, но при добавката Муса беше на точното място и нямаше как да сбърка - 2:0.

Този успех беше много важен за играчите на ЦСКА Москва, защото с него излязоха начело на класирането. Те вече имат 43 точки, с две повече от Ростов. Кубан пък остава в зоната за плайофите за оцеляване с 18 точки, но е изключително близо и до директното изпадане.