Големият фаворит Зенит Санкт Петербург се класира за полуфинал в турнира за Купата на Русия, след като се наложи с 1:0 над Кубан Краснодар. Но това не стана никак лесно, а след продължения.

Единственото попадение за домакините вкара Маурисио от свободен удар в 104-ата минута. За гостите от Кубан не игра българският защитник Станислав Манолев, който изгледа срещата от резервната скамейка.

Като титуляр обаче започна новото попълнение на Кубан - украинският нападател Евген Селезньов, който беше привлечен преди дни. Той изкара на терена едно полувреме, а още в 5-ата минута получи жълт картон. Участието му показа, че Кубан вече може да регистрира нови играчи.

Точно това беше причината през януари да пропадне смятаното за сигурно привличане на бившия играч на Левски Владимир Гаджев. Тимът имаше вето за картотекиране на нови играчи, но то падна в навечерието на пролетния дял.