Българският национал Станислав Манолев не взе участие в мача на своя Кубан над Криля Советов. Тимът от Краснодар спечели важна победа с 2:0 в битката си за оцеляване, при това над пряк съперник.

Манолев беше в групата за двубоя, но остана неизползвана резерва. Въпреки че не беше в състава, съотборниците му се справиха със задачата да победят в този мач, макар да не можаха да се разпишат преди почивката.

Първото им попадение дойде в 47-та минута, а тогава точен беше Йевхен Селезньов от дузпа. Трите точки бяха подпечатани от Сергей Каретник, който се разписа в 77-та минута за крайното 2:0.

След този развой битката на дъното стана още по-завързана. Кубан вече събра 18 точки и е на една от позициите, даващи право на участие в баражите за оцеляване. Но и спасителният бряг не е далеч. Последният отбор над чертата е именно Криля Советов, а тимът от Самара е с 19 точки.