Тимовете на Либия и Замбия завършиха 2:2 във втория си мач от Група А на турнира за Купата на Африканските нации.

Началото на двубоя бе забавено заради изсипалия дъжд на стадиона в Бата. В крайна сметка в 19:15 часа българско време срещата стартира, но теренът бе изключително лош.

Либия поведе в резултата още в 5-та минута, когато точен бе Ахмед Саад. Емануел Маюка изравни за 1:1 в 29-та минута.

Веднага след почивката – в 47-та минута – отново Ахмед Саад изведе Либия напред в резултата. Крис Катоного с глава в 54-та минута оформи крайното 2:2.

Така, Либия продължава да няма победа в 7-ми мач поред. В последната си среща от потока, тимът ще играе със Сенегал. Замбия пък ще премери сили с Екваториална Гвинея.

По-късно днес, Екваториална Гвинея приема Сенегал.