Полузащитникът на Анжи Махачкала Ласана Диара, който беше сменен през първото полувреме на мача от руското първенство със Спартак Москва, е с диагноза разкъсана странична връзка на коляното.

Срокът за възстановяване на френския футболист е два месеца, така Диара, който е бивш играч на Реал Мадрид, Челси и Арсенал, няма да играе до края на 2012 година.

Липсата на Лас ще създаде сериозни проблеми на спортно-техническия щаб на Анжи, тъй като другият опорен полузащитник Одил Ахмедов също е контузен.

След вчерашната победа в мач от 12-ия кръг над Спартак Москва с 2:1 отборът на Анжи е лидер в руското първенство с 29 точки пред ЦСКА Москва - 27 точки.

В четвъртък воденият от Гуус Хидинк тим от Махачкала гостува на Ливърпул в мач от груповата фаза на турнира Лига Европа.