Коста Рика победи с 4:0 Никарагуа в първия си мач на турнира КОНКАКАФ Голд къп, изигран на националния стадион в Сан Хосе. Така отборът оглави генералното класиране в група "В", а Хаити зае второто след успеха си с 2:1 срещу Бермуда в друга среща.

Костариканците доминираха тотално през целия мач срещу своите съседи в Централна Америка. Брайън Овиедо изведе отбора си напред след шест минути, а Селсо Борхес покачи на 2:0 само 13 минути по-късно.

"Лос Ткос" вкараха и трети гол секунди преди края на първото полувреме, след като защитниците на Никарагуа оставиха центрирана топка от Елиас Агилар да прелети през цялото наказателно поле и да влезе спокойно в мрежата.

Второто полувреме беше по-бавно. Алан Крус вкара единствения гол в него 13 минути преди края на редовното време, когато прати топката в горния ъгъл от пряк свободен удар от 18 метра.

Докато 27 от 31 мача от турнира ще бъдат проведени в САЩ, този и победата на Хаити срещу Бермуда бяха изиграни в костариканската столица Сан Хосе. /БТА