Датският гранд Копенхаген стигна до трудна победа с 1:0 като гост на Одензе в среща от четвъртия кръг на датското първенство. Това бе генерална репетиция за отбора преди гостуването на ЦСКА, което е идния четвъртък (9 август).

Даме Ндой бе големият герой за „лъвовете”, след като бе точен в 85-ата минута, за да донесе успеха на Копенхаген. Гостите създадоха чудесна комбинация през центъра на терена, а Виктор Фишер пусна наляво към Расмус Фалк. Халфът достави прекрасно подаване към далечната греда, където бе Даме Ндой, който след удар с глава нямаше как да пропусне и донесе ценната победа за Копенхаген при визитата му.

По този начин Копенхаген е на второто място с девет точки, а точка повече има лидерът Брьондби. Противникът на ЦСКА е в серия от три поредни успеха, като има и една загуба в датския шампион, която дойде в първия кръг – срещу Хорсенс с 1:2.