Колумбия нанесе първото поражение на Еквадор в световните квалификации по пътя към Мондиал 2018. Хамес Родригес, Бака и компания победиха с 3:1.

В изключителната жега на стадиона в Баранкиля домакините бяха пълновластен господар на терена и първият гол дойде в 15-ата минута, когато Карлос Бака се разписа за 1:0, а асистенцията дойде от Хамес Родригес.

До почивката резултатът можеше да набъбне, но пропуски на Бака и Хамес на три пъти не успяха поне да удвоят преднината.

Себастиан Перес удвои малко след началото на второто полувреме, а отново Карлос Бака направи резултата 3:0 в 67-ата минута след отлична комбинация между Родригес, Куадрадо и Бака позволи на последния да реализира.

В последната минута Аройо от гостите оформи крайния резултат. В класирането Еквадор продължава да е на първото място с 13 точки, а Колумбия е на 3-ата позиция с 10. Двата тима имат по 6 изиграни срещи.