Единствено попадение на Йохан Елмандер точно преди почивката донесе победата на Швеция с 1:0 над съперника на България в евроквалификациите Уелс в Суонси. Домакините все още нямат победа на „Либърти стейдиъм” от четири опита.

Капитанската лента на Уелс бе връчена на Джеймс Колинс, а Джон Тошак остави извън състава си Крейг Белами, което допълнително подсили слуховете, че нападателят на Ман Сити може да прекрати кариерата си в националния. Сериозен удар за Тошак е и травмата на Аарън Рамзи, чийто крак бе зверски счупен миналата седмица.

Елмандер се разписа в 44-та минута, когато бе оставен непокрит в ъгъла на наказателното поле, и оттам изстреля мощен удар, за да донесе успеха на „Тре конур”. Шведите можеха да победят с по-сериозен резултат, но гол на Ола Тойвонен в началото на двубоя бе спорно отменен заради засада.

Уелс игра по-добре през второто полувреме, като най-остро действаше Гарет Бейл, но и неговите действия не стигнаха до успех. Ветеранът Робърт Ърншоу също пробва късмета си, но Еди Густфсон бе на мястото си, за да запази крехкия аванс на Швеция.

Стартов състав на Уелс: Майхил (Хенеси 46), Гънтър, Бейл (Нятанга 67), Уилямс, Колинс, Моргън, Еванс (Ърншоу 46), Джак Колисън, Чърч (Воукс 53), Дейвис (Котерил 64), Воън;