Българският капитан на Амкар Петър Занев продължава възстановяването си, но това попречи на неговия тим да продължи напред за Купата на Русия. Той не участва в двубоя с Ростов, който съотборниците му спечелиха след невероятна драма и изпълнение на дузпи.

Българският ляв бранител е с травма от мача на националите с Люксембург и не се очаква в игра преди ноември. А в негово отсъствие Амкар стигна до 1:1 за 120 минути игра с този съперник и впоследствие се класира след 10:9 при изпълненията от 11-те метра.

Брине Идову даде аванс на Амкар в 19-та минута, но Сергей Първшивлюк успя да изравни за Ростов в 39-та минута след огромна грешка на защитата на Амкар в зоната, където по принцип е ползван Занев.

Този резултат се запази до края на двубоя и всичко трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. При тях нервите на играчите на Амкар се оказаха по-здрави и те намериха място на четвъртфиналите след общо 24 изпълнения от бялата точка.