Бившият играч на Левски и Славия Николай Димитров изигра цял мач за своя Урал в мача от 17-ия кръг на първенството на Русия срещу Уфа навън. Той обаче не помогна на тима си да избегне поражението с 0:2.

Хичо е несменяем титуляр на левия фланг на атаката на тима от Екатеринбург, но днес не можа да оправдае доверието. За сметка на това пък домакините бяха крайно ефективни и изковаха трите точки.

Дмитрий Стоцки откри в 28-та минута за тях, а в 58-та Вячеслав Кротов удвои. Ерик Бикфалви пък изпусна дузпа за Урал Екатеринбург три минути преди края и сложи точка на всякакви надежди на тима си за нещо различно от поражение.

След тази развръзка двата тима запазиха позициите си. Уфа е шести с 24 точки, колкото има и седмият Урал. Домакините в днешната среща обаче са с повече победи и затова са на по-предната позиция.