Българският национал Николай Димитров-Хичо отново беше основна фигура за своя Урал Екатеринбург. Той изигра цял мач за победата като домакин над последния в класирането Анжи Махачкала с 2:1.

Хичо имаше добри изяви по левия фланг на атаката на тима си и допринесе с острота за тези важни три точки. Иначе авторите на попаденията бяха други. Ерик Бикфалви откри в 57-та минута, а Владимир Илийн в 87-та минута направи 2:0.

Анжи се върна в битката още в следващата атака, когато Мирал Самарджич намали на 1:2, но просто времето не стигна на чеченците да търсят различна развръзка и трябваше да се примирят с поражението.

С тази победа Хичо и компания събраха вече 19 точки и това временно им отрежда шестата позиция, точно под зона Европа. Анжи пък си остава на последното място с 9 точки и му предстоят тежки битки до края на сезона.