Гъркът Костас Кацуранис направи дузпа и бе изгонен половин час преди края и попречи на Бенфика да стигне до успеха у дома в сблъсъка с Порто, завършил с равенство 1:1.

Аржентинският полузащитник Лучо Гонсалес даде аванс на Порто от дузпа отсъдена заради нарушение на Кацуранис в 10-ата минута.

В 27-ата защитникът на драконите Фернандо изчисти от голлинията удар на Пабло Аймар, а все пак равенството стана факт в 56-ата минута, когато Оскар Кардосо прониза вратаря Елтон с глава след центриране на новото попълнение Хасан Йебда.

Лисабонските орли обаче продължиха с 10 души три минути след изравняването, след като гръцкият им халф Костас Кацуранис получи втори жълт картон.

Новият треньор на Бенфика Кике Санчес Флорес все още не е постигнал победа начело на тима след хикса с Рио Аве преди седмица. Порто води в класирането в Португалия с четири точки преди неделните двубои от втория кръг, като шест отбора имат по три точки и мач по-малко.