Отборът на ФКСБ победи като гост Университатя Крайова с минималното 1:0 в голямото дерби от 9-ия кръг на румънското първенство. Голът падна в самия край на срещата, а в герой за ФКСБ се превърна новото попълнение на отбора Жувел Цуму. Конгоанецът влезе като резерва в 64-ата минута, а в 88-ата донесе така важните три точки за "червено-сините" с дебютния си гол за клуба.

В състава на Университатя пълни 90 минути изигра Антони Иванов, докато Божидар Чорбаджийски остана на пейката за ФКСБ.

Флоринел Коман пропусна най-доброто положение за гостите до почивката. В началото на второто полувреме Университатя доминираше, но Валентин Михайла стреля неточно, след като преди това пробяга почти целия терен. Домакините атакуваха, но бяха наказани в последните минути след груба грешка на вратаря Мирко Пилячели и точен удар на Цуму.

Университатя се намира на 4-о място в класирането, с актив 16 точки, колкото има и третият Политехника. Отборът на ФКСБ е на 11-о място с 10 точки от 9 изиграни мача.