ФИФА няма намерение да разследва арестувания за трафик на наркотици бивш международен съдия Байрон Морено. Тази седмица 41-годишният еквадорец бе арестуван на летище Кенеди в Ню Йорк с пликчета хероин, скрити под дрехите му.

"Арестът на Байрон Морено няма нищо общо с футбола", заявиха от ФИФА.

На осминафиналите на Мондиал 2002 домакинът Република Корея отстрани Италия с 2:1 след продължения след скандално съдийство на Морено. В 103-ата минута на двубоя италианецът Франческо Тоти бе изгонен несправедливо заради втори жълт картон, а малко по-късно гол на неговия съотборник Дамиано Томази бе скандално отменен.

През 2003 година Байрон Морено ръководи мач от първенството на Еквадор между Барселона и Лига де Кито. Реферът даде 11 минути продължение на редовното време без да има причина за това. Двата клуба пуснаха жалба срещу него и той бе наказан да не ръководи футболни срещи в следващите 20 кръга на шампионата на Еквадор. Малко след тази санкция Морено обяви края на съдийската си кариера.

След ареста Байрон Морено е пратен в затвора, без право на освобождаване под гаранция.