Двукратният шампион Египет се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Африканските нации след победа с 2:0 над състава на Мозамбик. Дарио Кан си отбеляза автогол в самото начало на второто полувреме, а смяната Мохамед Гедо оформи крайното 2:0 за „фараоните”.

Кан не успя да се намеси добре при центиране на Ахмед Фати и заби топката в собствената си мрежа. Гедо пък бе точен от воле девет минути преди края на мача.

С тази победа Египет събра актив от шест точки в група C и по този начин си осигури място в елиминациите, въпреки че има да изиграе още един двубой.

По-рано днес Нигерия победи Бенин с минималното 1:0 и заема второто място в подреждането с актив от три точки. Бенин и Мозамбик имат по една спечелена точка.