Съперникът ни в започващите през есента европейски квалификации Швейцария падна с 1:3 на собствен терен от Уругвай в контрола. Срещата се игра пред 12 540 зрители на стадиона в Санкт Гален и е четвърта поред без победа за домакините.

Гьокхан Инлер даде аванс на домакините от дузпа в 29-ата минута. Тя беше отсъдена за нарушение на Диего Годин срещу Марко Щрелер, който дори не успя да докопа топката.

Диего Форлан изравни в 35-ата минута след грешка на Рето Циглер. Топнападателят на Аякс Луис Суарес изведе гостите напред в 49-ата минута. Три минути преди края Едисон Кавани, който играе в Палермо, реализира третото попадение за урусите. Той наказа неразбирателство в швейцарската защита и се разписа от пет метра.

Състав на Швейцария: Вьолфли, Лихщайнер, Росини (46-Фон Берген), Стефан Грихтинг, Рето Циглер (46- Кристоф Шпихер), Валон Бехрами (75- Желсон Фернандеш), Гьокхан Инлер, Пирмин Швеглер (46- Давид Чиумиенто), Джердан Шакири (46- Транкило Барнета), Марко Щрелер (46- Буняку)