"Българският" Амкар отстрани носителя на Купата на Русия Локомотив Москва още на 1/8-финалите на надпреварата. Тимът от Перм победи с 1:0 в столицата и си подпечата квотата за следващия етап.

За гостите цял мач игра българският защитник Петър Занев. Той изнесе силен мач и дори получи травма в последните секунди, но доигра двубоя. Другият българин в състава Георги Пеев не беше в групата.

Мачът мина под пълната диктовка на "железничарите", но те така и не успяха да оползотворят превъзходството си. За сметка на това получиха едно попадение след почивката, което се оказа и решително.

В 57-та минута Георги Джикия се разписа с невероятно изпълнение от пряк свободен удар, при което заби топката в горния ляв ъгъл на вратата, а стражът на Локомотив само изгледа безпомощно случващото се.

Така Амкар стана последният четвъртфиналист в надпреварата, присъединявайки се към Уфа, Терек Грозни, Зенит, ЦСКА Москва, Кубан Краснодар, Динамо Москва и ФК Краснодар.