В мач от група В на Европейското първенство Германия успя да победи с минималното 1:0 Австрия и по този начин Бундестима воден от Йоаким Льов се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Португалия.

Домакините играха силно през първите 45 минути и по нищо не отстъпваха от далеч по-класните си съперници.

В 5-та минута Клозе финтира двама футболисти на Австрия и подаде на Гомес на празна, който не успя да вкара топката и тя бе избита от гол линията от Гарикс.

Две минути по-късно Подолски подаде на Гомес, който стреля, но Махо улови топката без проблеми.

В 9-та минута Фридрих направи хубав пробив, след което центрира прострелно в наказателното поле на Австрия, но никой не успя да засече топката и тя излезе в аут.

В 17-та минута Метцелдер събори Харник в наказателното поле на Германия, но съдията не даде дузпа.

Две минути по-късно Харник бе изведен зад гърба на немската отбрана, но Леман излезе и улови топката.

В 23-та минута Подолски стреля опасно, но Махо се намеси и изби топката в ъглов удар.

В 31-та минута Клозе надскочи Погатец и стреля с глава, но право в ръцете на Махо.

Две минути по-късно Фрингс центрира от корнер, удар с глава на Клозе, но топката излезе в аут.

В 35-та минута Балак подаде на Подолски, който стреля слабо и топката попадна в ръцете на Махо.

Минута по-късно Коркмаз подаде на Фукс, който стреля с глава, но топката излезе в аут.

В 41-та минута съдията Мехуто Гонсалес изгони Йоаким Льов от треньорската скамейка, както и националния селекционер на Австрия Хикерсбергер.

Второто полувреме започна по чудесен начин за Германия, като в 49-та минута Бундестима получи право да изпълни пряк свободен удар. Балак изпълни по чудесен начин фаула и прати топката в мрежата на Юрген Махо.

До края на мача домакините имаха няколко добри възможности чрез Иваншиц, Коркмаз и Киенаст, но така и не успяха да стигнат до изравнят резултата.

В последните секунди на мача Леман подаде с ръка на Ньовил, който нахлу в наказателното поле на Австрия и стреля, но неточно и топката излезе в аут.

На 19-и юни в Базел Германия ще се изправи срещу Португалия.