АПОЕЛ уверено крачи към титлата в първенството на Кипър. Тимът от столицата Никозия разби с 4:1 като гост АЕЛ Лимасол и се приближава все повече към поредния трофей на домашна сцена.

В този мач не участва българският футболист Живко Миланов, който не беше и в групата. Но пък титуляр започна и се отличи с попадение бившият играч на Ботев Вандер Виейра.

Именно бразилецът откри резултата в 17-та минута, а в продължението на първата част Лоренсо Ебесилио удвои в полза на гостите. Пиерос Сотериу направи 3:0 за АПОЕЛ в 76-та минута, преди Богдан Митря да намали на 1:3 от дузпа за АЕЛ. Още в следващата атака обаче Сотериу оформи крайното 4:1.

След този развой АПОЕЛ събра 75 точки на върха на класирането и запазва аванса си от четири точки пред преследвача АЕК Ларнака, с който му предстои директен сблъсък в следващия кръг. АЕЛ Лимасол е далеч назад с 59 точки.