Андерлехт победи с 1:0 като гост Апоел Никозия в двубой от 1/8-финалите в Лига Европа. Този мач беше и с българско участие, тъй като Живко Миланов изигра цял мач и се отчете с жълт картон през втората част.

Андерлехт започна по-добре мача и в 10-ата минута Станчу получи възможност за гол, но не сполучи.

Малко по-късно и Теодорчик стреля над вратата на домакините. Все пак белгийският тим откри резултата в 29-ата минута чрез Станчу, който се възползва от отличен пас на Чипчиу и се разписа. В края на първата част Нуно Мораеш от Апоел получи жълт картон, който ще го извади от реванша.

През втората част и двата тима имаха възможност да стигнат до попадение, но това така и не се случи.

Домакините могат да съжаляват за пропуснатото изравняване, след като в 87-ата минута Вандер нацели гредата, а гостите не съумяха да удвоят чрез Бруно, чийто удар с глава мина встрани от вратата.

Така Андерлехт спечели далеч от дома с минималното 1:0, а реваншът е след седмица (16 март) в Белгия.