Алжир постигна първа победа в тазгодишното издание на турнира за Купата на африканските нации. В мач от група "А" на стадион "11 ноември" в Луанда алжирците се наложиха минимално с 1:0 срещу Мали с гол на защитника Рафик Халиче през първото полувреме.

Още в 6-ата минута центриране на Карим Зиани срещна напречната греда на вратата на Мали.

Две минути преди почивката отборът от северна Африка реализира единственото попадение в срещата. При центриране на Зиани от свободен удар Халиче засече топката с глава и я прати във вратата на Мали.

В 52-ата минута Мали имаше шанс да изравни, но силният удар на Адама Тамбура беше избит в корнер от вратаря Фаози Чаочи.

Алжир има 3 точки след 2 мача, а Мали е с 1 точки от 2 двубоя. В другия мач от групата Ангола среща Малави.