С попадения на Грег Берхалтер и Лендън Донован Лос Анжелис Галакси победи с 2:0 след продължение Хюстън Динамо и се класира за финала в американската Мейджър Сокър Лийг.

Попаденията бяха отбелязани съответно в 103-ата и в 109-ата минути, след като редовното време завърши при резултат 0:0.

Английският национал Дейвид Бекъм центрира от пряк свободен удар, след който Берхалтер откри резултата.

За Лендън Донован пък това бе трети гол в плейофите тази година. Той пропусна дузпа в последната минута на редовното време, но в добавеното се реваншира.

Попадение на Хюстън бе отменено в 80-та минута заради нарушение. Срещата бе прекъсвана и в двете полувремена за по 18 минути заради проблем с електричеството на стадиона.

В спор за титлата на 22 ноември в Сиатъл Лос Анжелис Галакси ще срещне победителя от другия полуфинал между Чикаго Файър и Реал Солт Лейк Сити.

Галакси ще играе за първи път на финал в шампионата след 2005 година. Отборът спечели титлите през 2002-ра и 2005-а.