Байерн Мюнхен победи като гост с 2:1 Аугсбург в мача от 12-ия кръг в Първа Бундеслига, а след успеха си увеличи преднината си на върха във временното класиране.

Възпитаниците на Юп Хайнкес не стигнаха лесно до трите точки в баварското дерби. Те дори завършиха с двубоя с 10 души, след като в 93-та минута Анатолий Тимошчук си изкара директен червен картон след безразсъдно влизане срещу Даниел Байер.

Хайнкес не може да разчита на Бастиан Швайнщайгер, заради контузия, и на него място стартира с австрийския тийнейджър Давид Алаба.

Байерн откри резултата в 16-та минута, когато точен с глава бе Марио Гомес. В 28-та минута пък Франк Рибери удвои преднината за гостите.

След почивката – в 59-та минута – Хайме Хосогай върна своите в мача, след като реализира за 1:2. До края на мача обаче не паднаха повече гола.

След победата, Байерн заема 1-то място с актив от 28 точки, на 5 пред втория Борусия Дортмунд. Аугсбург е на 8-ма позиция с 8 точки.