Воденият от Станимир Стоилов Анортозис загуби у дома с 0:2 от Работнички в първия мач от третия предварителен кръг в Лига Европа.

На вратата за кипърците бе Димитър Иванков, но българският страж не успя да спаси своите и инкасира две попадения. Бившият български национал Игор Томашич също започна като титуляр и записа цял, като си изкара и жълт картон в 28-та минута.

В 58-та минута Емил Ангелов се появи в игра на мястото на Рикардо Лаборде. В групата на Анортозис за двубоя не попаднаха Станислав Ангелов заради контузия, и новото попълнение на тима Маркиньос.

Две попадения за гостите от Македония паднаха след почивката. Първо в 71-та минута Милован Петрович даде преднината за своите, а крайното 2:0 оформи Кръсте Велкоски в 82-та минута.

Реваншът между двата тима е след седмица, на 4 август.