Ливърпул победи Уест Хем с класическия резултат 3:0 в среща от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Глен Джонсън започна головата серия на Анфийлд в 18-та минута, когато укроти топката на точката на дузпата след центриране от корнер и стреля в мрежата на Уест Хем за 1:0.

Само девет минути по-късно Дирк Каут вкара от дузпа, след като Дани Габидон игра и с двете си ръце с топката в наказателното поле на чуковете, а Макси Родригес оформи крайното 3:0 в 38-та минута с гол с глава.

Ливърпул продължи да доминира на терена, но не успя да стигне до повече попадения след пропуски на Фернандо Торес и Макси Родригес.

Червените събраха актив от 19 точки и се изкачи на девето място във Висшата лига, като се изравниха по точки със Съндърленд и Стоук Сити, но имат по-лоша голова разлика от тях.