Българският национал Мартин Петров игра 12 минути за Болтън при домакинската победа с 5:1 над Нюкасъл в двубой от 14-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Петров се появи на терена на Рийбок Стейдиъм в 78-ата минута, когато замени Матю Тейлър при резултат 4:1.

Уондърърс реши мача още до почивката, след като Кевин Дейвис вкара от дузпа в 18-ата минута, а кореецът Чунг-Йонг Лий покачи на 2:0 в 39-ата след асистенция на Йохан Елмандер.

Самият Елмандер заби следващите две попадения за Болтън в 50-ата и 72-ата минути, а Кевин Дейвис фиксира крайното 5:1 в 93-ата, когато вкара втора дузпа в мача. Единственият гол за Нюкасъл бе дело на Анди Керъл в 52-ата минута.

С този успех тимът на Мартин Петров се изкачи на четвърто място в класирането, като мина по голова разлика Манчестър Сити и Тотнъм, с които имат по 22 точки.

Любопитен факт е, че мачът между Болтън и Нюкасъл Юнайтед излъчи двамата нови лидери при голмайсторите в Англия - Йохан Елмандер и Анди Керъл, които вече имат по осем попадения в 14 мача, с едно повече от Карлос Тевес, Флоран Малуда и Кевин Нолан.