Тотнъм взе за първи път дербито на северен Лондон от 1993-а година насам в мач от Висшата лига. На „Емирейтс” пред над 60 000 зрители „шпорите” удариха драматично Арсенал с 3:2.

Домакините поведоха с 2:0 още през първото полувреме с попаденията на Самир Насри (9’) и Маруан Шамак (27’). След почивката обаче гостите постигнаха пълен обрат, започнат от Гарет Бейл (50’) и продължен от Рафаел Ван Дер Ваарт (67’ от дузпа) и Юнес Кабул (86’).

„Артилеристите” поведоха в резултата още в началото на мача. В 9-та минута Самир Насри вкара изключително куриозен гол. Сеск Фабрегас пусна към французина в наказателното поле, който обаче не успя да овладее много добре. Гомес можеше да стигне първи до топката, но не успя, а Насри почти от аутлинията, от невъзможен ъгъл промуши топката за 1:0.

В 27-та минута домакините удвоиха преднината за своите. След добра комбинация между Фабрегас и Андрей Аршавин, руснакът пусна към Шамак, който вкара за 2:0.

Тотнъм сътвори пълния обрат след почивката. В 50-та минута Бейл с хладнокръвен удар върна едно попадение във вратата на Арсенал за 2:1.

В средата на второто полувреме, „шпорите” стигнаха до равенството след изпълнение на дузпа. В 67-та минута Ван Дер Ваарт застана зад топката и бе точен за 2:2.

Точен за 3:2 бе Кабул в 86-та минута, когато засече центриране от фаул, изпълнен от Ван Дер Ваарт.

След успеха Тотнъм се изкачи на 5-то място с актив от 22 точки. Арсенал пък остана на 2-та позиция с 26.