Първият мач на Англия след разочароващото Световно първенство в ЮАР, не успя по никакъв начин да умилостиви запалянковците на „трите лъва”. Отборът на Фабио Капело се измъчи на „Уембли” срещу скромния тим на Унгария, като до 69-та минута губеше с 0:1. Два гола на Стивън Джерард обаче спасиха островитяните от пореден резил.

Следващият официален мач на Англия е срещу България на 3 септември в първа квалификация за Европейското първенство през 2012 година.

Фабио Капело заложи на интересен състав, като сред титулярите личаха имената на Джо Харт, Фил Ягиелка и Адам Джонсън. През второто полувреме пък в игра се появиха Майкъл Доусън, Киърън Гибс, Джак Уилкшир и Боби Замора.

На терена обаче бяха и „героите” от ЮАР Тери, Коул, Джерард, Бари, Лампард, Рууни и компания.

Англичаните бяха по-добрият отбор на терена през почти целия мач, но въпреки това не успяха да стигнат до гол поне през първото полувреме.

Резултатът изненадващо бе открит от гостите в 54-та минута след автогол на Ягиелка. Доусън не успя да изчисти добре топката след атака на Унгария, топката попадна в Золтан Гера, който стреля към вратата на Харт, топката срещна тялото на Ягиелка и стана невъзможна за вратаря на Англия. Доусън обаче успя да изчисти кълбото от голлинията, но въпреки това страничният съдия отсъди гол в полза на унгарците.

В 69-та минута Джерард изразни резултата след страхотен шут от над 20 метра, който мина покрай Габор Кирали. Четири минути по-късно отново той донесе успеха за Англия след страхотен самостоятелен пробив и прехвърлящ удар над Кирали.