Отборът на Портсмут, който вчера стана първият елитен тим в администрация, направи истински подвиг, спечелвайки като гост на Бърнли с 2:1 в среща от 28-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Отборът на Аврам Грант поведе в резултата в 25-та минута, когато се разписа френският нападател Фредерик Пикион. Мартин Патерсън обаче успя да изравни на 1:1 в 31-та минута. Джейми О'Хара пропусна да вкара от 11-метров наказателен удар в 56-та минута. Трите точки за „помпи” обаче донесе Хасан Йебда от дузпа в 76-та минута.

Защитникът Зет Найт вкара единствения гол при домакинската победа на Болтън с 1:0 срещу Уулвърхямптън, а попадение от дузпа на Джеймс Макфадън донесе трите точки за Бирмингам Сити в домакинството на Уигън.

По-късно днес, Стоук Сити приема Арсенал на „Британия стейдиъм”.