Астън Вила победи с 1:0 в гостуването си на Лийдс Юнайтед от 26-ия кръг на Висшата лига. Победния гол вкара Анвар Ел-Гази още в петата минута. Така бирмингамци заемат осмото място, но след 24 изиграни мача. Шампионът Ливърпул е само на точка пред тях, но с двубой повече. Между тях е седмият Евертън, който също е с 40 пункта като "червените", но от 24 срещи.

За отбелязване е и фактът, че четвъртият Уест Хям е с 45 точки, но вече е изиграл 26 мача.

Йоркшърци от своя страна са десети с 35 точки.

В петата минута Анвар Ел-Гази получи чудесно подаване в наказателното поле от Оли Уоткинс и прониза с нисък удар в центъра на вратата Меслие.

В 18-ата минута Ел-Гази овладя пред пеналтерията и стреля опасно към долния десен ъгъл, но стражът на домакините този път показа класа и спаси.

В 67-ата минута Мингс се извиси над всички и засече с глава в наказателното, но след рикошет коженото кълбо излезе в корнер, от който не се стигна до нищо опасно.

В 89-ата минута Джак Харисън центрира в наказателното поле от левия фланг и Рафиня я отклони с глава, ала на сантиметри в аут.