Лестър Сити научи най-лошата възможна новина относно червения картон на Джейми Варди, а именно – че Футболната асоциация на Англия е започнала разследване срещу нападателя за неуместно поведение.

„Лисиците“ изживяват може би сезона на живота си под ръководството на Клаудио Раниери, като четири кръга преди края на шампионата заемат първото място със 73 точки. Те станаха факт след 2:2 в неделя срещу Уест Хем в драматичен мач, в който Варди вкара гол, но по-късно бе изгонен с втори жълт картон заради симулация.

След като съдията Джонатан Мос извади червения картон за Варди, англичанинът налетя ядосан срещу него и започна да ръкомаха с красноречиви жестове. Именно тези прояви ФА ще разследва през следващите дни.

Също така английската футболна централа повдигна обвинение и на Лестър за липса на контрол над играчите при отсъждането на дузпата за Уест Хем в 83-ата минута. Клубът, както и Джейми Варди имат срок до четвъртък да представят своите версии.