Отборът на Челси надви Брентфорд с 2:0 в мач от четвъртфиналите на Купата на лигата и си осигури участие в полуфиналите на турнира.

Първата част бе отчайваща за експерименталния състав на "сините", който опази сухата мрежа единствено благодарение на Кепа. През второто полувреме обаче момчетата на Томас Тухел излязоха преобразени, а точните смени от страна на германския специалист му спечелиха двубоя. В 80-ата минута Рийс Джеймс предизвика Янсон да си отбележи автогол, а пет минути по-късно Кристиан Пулишич изработи и дузпа, която бе отбелязана от Жоржиньо.

Още в 12-ата минута домакините пропиляха страхотна възможност за откриване на резултата. Йоан Виса се извиси и засече пас от границата на наказателното поле, но ударът му с глава бе отразен по превъзходен начин от Кепа. "Сините" отвърнаха малко по-късно, с доста неточен удар на Рос Баркли.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

В средата на първата част и Сесар Аспиликуета се отчете с неточен изстрел. След кратко разбъркване кълбото стигна до краката на капитана на гостите, но испанският национал го прати високо над вратата.

В 32-ата минута Кепа отново се превърна в герой за своите. Поредно центриране отляво се оказа проблем за "синята" отбрана, която тотално проспа топката за Матиас Йенсен. Звездата на "пчелите" стреля, но Кепа бе на правилното място и опази мрежата си.

В края на първата част Рико Хенри демонстрира превъзходна скорост, но вместо да намери абсолютно непокрития Мбемо, реши да стреля сам и бе отказан от Кепа. Две минути по-късно един от дебютантите за Челси - Харви Вейл, стреля към вратата на противника, но Фернандес улови без проблем.

След подновяването на играта Челси затегна обръча около противника. Центриране на гостите доведе до хаос в наказателното поле на "пчелите", но Алваро Фернандес отрази нескопосаното изчистване на Рико Хенри.

"Сините" категорично заиграха по-добре, отколкото през първата част, но натискът им не даваше резултат. Томас Тухел направи няколко промени, вкарвайки в игра титулярите Мейсън Маунт, Рийс Джеймс и Н'Голо Канте.

Именно остро центриране на Рийс Джеймс в 81-ата минута обърка Понтус Янсон и за негово нещастие, централният защитник вкара топката в собствената си врата.

В 84-ата минута Алваро Фернандес илезе неразчетено, стовари Кристиан Пулишич на земята и подари дузпа на Челси. Зад бялата точка застана не кой да е, а влезлият от пейката Жоржиньо, който с безпощаден изстрел удвои аванса на своя тим.

Така Челси най-накрая победи като гост и се класира за полуфиналите на Купата на лигата.

Брентфорд - Челси   КР 0:2
0:1 Понтус Янсон (авт.) 81'
0:2 Жоржиньо (д.) 86'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Брентфорд: 40. Фернандес, 26. Баптист, 29. Бек, 8. Йенсен, 7. Канос, 19. Мбемо, 5. Пинок, 11. Уиса, 3. Хенри, 27. Янелт, 18. Янсон,

Мениджър: Томас Франк

Челси: 1. Арисабалага, 3. Алонсо, 28. Аспиликуета (к), 18. Баркли, 68. Вейл, 8. Ковачич, 17. Нигес, 31. Сар, 54. Симънс, 64. Сунсъп-Бел, 14. Чалоба

Мениджър: Томас Тухел

Съдия: Андре Маринър