Лутън Таун записа втора поредна победа, след като надделя по драматичен начин в гостуването си на Шефилд Юнайтед след обрат с 3:2 в дербито на новаците от 19-ия кръг на английската Висша лига.

„Шапкарите“ първи удариха на „Брамал Лейн“ в 17-ата минута, когато Алфи Доути направи отличен самостоятелен пробив, преодоля Густаво Хамър и прекара топката между краката на вратаря Уесли Фодърингам на близката греда за 0:1.

Снимки: Gulliver/GettyImages
91 снимки

„Остриетата“ обаче създадоха следващите чисти положения, но удариха греда чрез Острин Тръсти, докато шут на Хамър бе трудно отразен от вратаря Томас Камиснки.

Натискът на домакините даде резултат през второто полувреме и след час игра Джеймс Макати подаде на Оливър Макбърни в наказателното поле, който изравни за 1:1.

Само осем минути по-късно Анел Ахмедходжич даде преднина на Шефилд Юнайтед след разбъркване и въпреки че отбелязаха още две попадения, „остриетата“ загубиха. Джак Робинсън вкара първия автогол в 77-та минута, а четири по-късно същото направи и Анис Слимане за крайното 3:2 в полза на Лутън.

По този начин Лутън записа втори пореден успех след този над Нюкасъл преди няколко дни и вече събра 15 точки, като остава на една първия тим над чертата - Евертън. Поражението остави Шефилд Юнайтед на последно място в класирането с едва девет точки от 19 мача.