Манчестър Юнайтед е започнал разследване относно изтичането на подробности за тактическите планове на Рубен Аморим в деня на мача им срещу Борнемут. Португалският мениджър предимно е използвал формация с трима защитници, откакто пристигна от Спортинг през ноември 2024 година.
Манчестър Юнайтед - Борнемут 4:4 /разширен репортаж/
Въпреки това, той приложи тактическа промяна по време на драматичното равенство 4:4 в понеделник вечер срещу "черешките" на "Олд Трафорд", премествайки Диого Далот от обичайната му роля на ляв халф-бек в традиционна позиция на краен защитник.
Новината за тази тактическа корекция се е появила в понеделник следобед, предизвиквайки безпокойство в клуба, че Борнемут може да е бил информиран за техния игрови план часове преди началния съдийски сигнал.
Според Daily Mail, в Ман Юнайтед са решени да проследят произхода на теча, за да гарантират, че подобни епизоди няма да се повторят, и са започнали разследване.
Когато беше запитан за промяната след мача в понеделник, Аморим отклони въпроса на журналистите.
"Това е за вас да обсъждате, не за мен. Знам, че вие знаете, че тази седмица тренирах с четирима в защита. Не знам как, но можете да обсъдите това тази седмица“, каза Аморим.