Кардиф взе важна победа в преследването си на място в плейофите в Чемпиъншип. Уелският тим разби с 4:1 Брайтън, който им е сред преките конкуренти в тази зона.

Още преди почивката интригата приключи. В 16-та минута Пийт Уитингъм вкара хубаво попадение, с което откри резултата. А само три минути след това авансът беше повече от убедителен.

Тогава Антъни Пилкингтън реализира за 2:0, а в 30-та минута, когато и Лекс Имерс се разписа, резултатът вече отиваше към погром.

Дейл Стивънс все пак намали в 55-та минута за Брайтън, но авансът от три гола беше възстановен в 66-та минута след гол от дузпа на Уитингам.

Така Кардиф събра 49 точки и засега е на седмата позиция. Брайтън е четвърти с 57 и битката ще е много ожесточена до самия край на сезона.