Мидълсбро пропусна шанса си да оглави Чемпиъншип, след като не успя да отбележи гол, и завърши 0:0 при гостуването си на Лийдс на "Елънд Роуд".

Привържениците на домакините не пропуснаха шанса си да протестират за пореден път срещу президента на клуба Масимо Челино, и да поискат оставката му.

Мидълсбро очаквано имаше по-добрите възможности в двубоя, а гол на гостите бе неправилно отменен в 20-та минута.

Джордан Роудс записа първи минути като титуляр за Боро след трансфера си в тима, но не успя да се разпише.

Именно Роудс прати топката във вратата в 20-та минута, когато арбитрите не зачетоха попадение, тъй като според тях преди това кълбото бе излязло в аут. Повторенията обаче показаха, че топката не излиза с пълния си обем, преди да бъде центрирана към Роудс.

В 31-та минута за малко да се стигне до автогол на Ричи Делаед, но вратата на Боро остана суха.

Сюлейман Дукара с глава можеше да изведе Лийдс напред, но гръцкият страж на гостите спаси.

Джордан Роудс пропусна още една голова възможност с глава в края на двубоя, а отново Дукара в добавеното време също не успя да реши мача в полза на един от двата тима.

Боро доигра мача с човек по-малко, след втори жълт картон за Бен Гибсън.

Така Мидълсбро остана втори, с 58 точки в актива си, една по-малко от Хъл.