Уулвърхемптън записа изключително важна победа в битката си за върха в Чемпиъншип. "Вълците" надделяха с 3:1 у дома над Бъртън и явно нямат никакво намерение да сдават върха.

Елдер Коща даде аванс на домакините само четвърт час след началото, а Беник Афобе удвои в 41-та и всичко изглеждаше ясно. Но под снега в Уулвърхемптън Лойд Дайър намали за гостите и върна интригата.

Всичко обаче приключи с втория гол на Беник Афобе в 56-та минута, когато беше оформен крайният резултат 3:1. До края на мача на "Молиню" повече не се случи нищо интересно и домакините се поздравиха с трите точки.

Така те имат вече 82 на върха на класирането, вече с шест повече от втория Кардиф, който обаче не е изиграл мача от кръга. Важното за "вълците" е, че водят с 13 точки на третия Фулъм и завръщането им в елита изглежда почти сигурно. Бъртън остава под чертата с 30 точки, на три зад спасението.