Лидерът в класирането на Чемпиъншип Уулвърхемптън Уондърърс подчини гостуващия Шефилд Юнайтед с класическото 3:0 в своя мач от 30-ия кръг на втория ешелон в английския футбол. „Вълците” бяха до болка категорични, а противникът трябваше да довърши срещата с 10 души.

Победата започна да се кове още от 5-ата минута, когато Рубен Невес вкара с феноменален шут от 24 метра.

В 30-ата минута страхотна атака отдясно премина през Мат Дохърти, който центрира по земята в наказателното поле. Иван Кавалейро овляда с гръб и пусна елегантно встрани за Диого Жота, който вкара с прецизен шут в долния ляв ъгъл.

В 73-ата минута Шефилд остана с човек по-малко на терена, след като вратарят Стив Муур отнесе с крак Жота извън пеналта, докато португалецът чакаше пас, който щеше да го изведе сам срещу вратата.

Именно тази ситуация предизвика и последния гол, макар че Иван Кавалейро имаше доста късмет при шута от прекия свободен удар. Топката рикошира в стената и тотално заблуди влезлия на смяна страж Джейк Истууд.

В класирането Уулвс води с 68 точки, на 11 пред втория Дарби Каунти. Шефилд от своя страна след две поредни загуби заема 8-о място с 46 пункта.