Уест Хем победи с 3:1 Арсенал в осминафинал за Карабао Къп. Почти до последния миг на срещата "чуковете" водеха с 3:0, но в добавеното време влезлият от пейката Мартин Йодегор намали за "топчиите".

Преди норвежецът да вкара, Бен Уайт си отбеляза автогол в 16-ата минута, а Мохамед Кудус в 50-ата и Джаред Боуен десет след това подпечатаха успеха на домакините.

Двубоят ознаменува завръщането на Деклан Райс на "Лондон Стейдиъм". Полузащитникът, който през лятото премина в Арсенал, влезе от пейката и бе посрещнат с аплодисменти, но не успя да помогне на своите.

Място на четвъртфиналите за Купата на лигата засега имат Мидълзбро и Порт Вейл.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

След по-спокойни първи минути Уест Хем опита няколко интересни атаки, дали резултат в 16-ата минута, макар и при статична ситуация. Джаред Боуен центрира от корнер, а Бен Уайт в опита си да изчисти топката с глава, я прати във вратата на Аарън Рамсдейл за 1:0.

Втората част започна по отличен начин за домакините. Само броени секунди игра трябваха на Уест Хем да създаде шанс. Джаред Боуен излезе сам срещу Аарън Рамсдейл, но вратаря показа страхотен рефлекс и отрази в ъглов удар.

Минути по-късно обаче резултатът бе удвоен. Кудус овладя хубав дълъг пас, финтира Олександър Зинченко и с много отмерен удар по земя направи 2:0.

Точно след час игра Уест Хем успя да поведе и с 3:0, а в голмайстор се превърна Джаред Боуен. Офанзивният футболист на "чуковете" стреля от дъгата, а топката се отклони в бранител на Арсенал, затруднявайки Рамсдейл, и влезе в мрежата за трети път.

Около четвърт час преди края Кудус можеше да се разпише за втори път във вратата на Рамсдейл, но негов удар профуча покрай левия стълб.

Броени секунди преди края на добавеното време Мартин Йодегор отбеляза един гол за Арсенал, за да направи загубата малко по-почетна - 1:3.

FT / Уест Хем - Арсенал 3:1

1:0 Бен Уайт 16` (автг.)

2:0 Мохамед Кудус 50`

3:0 Джаред Боуен 60`

3:1 Мартин Йодегор 90+4`

Уест Хем: Лукаш Фабиански, Владими Цоуфал, Константинос Мавропанос, Найеф Агер, Емерсон Палмиери, Едсон Алварес, Томаш Соучек, Мохамед Кудус, Лукас Пакета, Саид Бенрама, Джаред Боуен

Мениджър: Дейвид Мойс

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Якуб Кивиор, Габриел Магаляеш, Олександър Зинченко, Жоржиньо, Кай Хавертц, Фабио Виейра, Рийс Нелсън, Леандро Тросар, Еди Нкетия