Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Брайтън в турнира за Купата на Лигата и се класира на 1/4-финал.

Успехът идва 4 дни след драмата срещу същия съперник на същия стадион. Тогава домакините изравниха за 2:2 в продължението на мача, но загубиха след като бе отсъдена дузпа за „червените дяволи“ с последния удар в мача, реализирана от Бруно Фернандеш.

Днес 20-кратният шампион на Англия не си позволи никакви своеволия и подходи изключително сериозно към двубоя, показвайки че си е взел поука от миналата седмица.

В самия край на първото полувреме Хуан Мата намери с центриране в наказателното поле Скот Мактомини, който се извиси и с глава откри резултата.

В 73-ата минута единственото ново попълнение на манчестърци Дони ван де Беек подаде към световния шампион Хуан Мата, който покачи на 2:0.

7 минути по-късно Пол Погба откри сметката си за новия сезон, реализирайки директно от пряк свободен удар в близкия ъгъл на Стийл, оформяйки крайното 3:0.

Жребият за следващата фаза ще бъде теглен след по-малко от 24 часа, веднага след края на сблъсъка Ливърпул - Арсенал.