Тотнъм съсипа изпадналия Хъл Сити в заключителния си мач от сезон 2016/2017, като постигна исторически успех като гост във Висшата лига със 7:1. В средата на седмицата „шпорите” на Маурисио Почетино изравниха доскорошната си най-гръмка победа навън, унижавайки Лестър с 6:1. Нов хеттрик на Хари Кейн и четирима други голмайстори обаче пратиха този резултат в историята.

Трите попадения за таран на лондончани окончателно го бетонираха като най-добрия реализатор в Премиършип през приключилата кампания. Кейн завърши с 29 попадения, което го остави на 4 пред втория в класацията Ромелу Лукаку (Евертън).

Голеадата стартира в 11-ата минута, когато Кристиан Ериксен преодоля съперник пред наказателното поле и пусна по тревата за Хари Кейн. От около 21 метра таранът изпрати истинска бомба в горния ляв ъгъл, която не остави никакви шансове за вратаря Дейвид Маршал – 1:0.

Само две минути по-късно отново Кейн ликуваше. Продължителна атака на гостите премина през Ерик Дайър в центъра на терена, а той метна дълъг пас надясно за включилия се напред Киърън Трипиър. Десният бек с едно докосване пусна успоредно за Кейн, който от 4-5 метра покачи за 2:0.

В добавеното време на първата част агресивната преса на Тотнъм доведе до трети гол. Халфовете на „шпорите” вкупом спечелиха кълбото в централния кръг, а с няколко паса то стигна до Хьон-Мин Сон в наказателното поле. Кореецът върна хубаво назад за Деле Али, който с фалцов удар прониза долния ляв ъгъл – 3:0.

През втората част Сам Клъкас върна едно попадение за домакините. В 66-ата минута той открадна топката от защитник на гостите, а после Ниасе не успя да отправи шут от границата на вратарското поле. Тъмнокожият футболист с пета върна към Клъкас, който беше безкомпромисен за 3:1.

Този гол обаче само отпуши яростта на Тотнъм. В 69-ата Ериксен центрира от пряк свободен удар, а Виктор Уаняма скочи най-високо, за да реализира гол във втори пореден мач – 4:1.

Три минути по-късно защитата на Хъл пак падна в пресиращия капан на Тотъм, като Деле Али отне кълбото и веднага изведе Хари Кейн сам срещу вратаря. Голаджията изчака подходящия момент и стреля покрай вратаря, за да оформи хеттрик – 5:1.

Головете във вратата на „тигрите” не спираха да валят, въпреки че времето до края ставаше все по-малко. В 84-ата минута Бен Дейвис реализира с топовен шут в близкия ъгъл. Уелсецът посрещна топката без никакво колебание от границата на наказателното поле, а Маршал само я изгледа – 6:1.

В 87-ата минута Киърън Трипиър записа втора асистенция в мача, като този път центрира от десния фланг, а при далечната греда Тоби Алдервейрелд бе оставен напълно непокрит и разстреля вратаря за крайното 7:1.

В крайното класиране Тотнъм финишира на второ място с 86 точки, на 7 зад първенеца Челси и на 8 пред третия Манчестър Сити.