Отборът на Евертън продължи с прекрасното си представяне през новия сезон в елита на Англия. „Карамелите” надделяха с 4:1 над Брайтън в пореден мач от четвъртия кръг от Висшата лига на Англия.

Хората на Карло Анчелоти откриха резултата в 16-ата минута чрез Доминик Калвърт-Люин, който вкара шестия си гол досега в шампионата. Нийл Мопе изравни за южняците в 41-ата минута, но гол на Йери Мина във втората минута от добавеното от съдията време отново даде аванса на Евертън.

30 снимки

Две попадения на Хамес Родригес през втората част, които бяха огледални, на практика увеличиха аванса на „чайките”. Все пак красиво изпълнение на Ивс Бисума за гостите оформи крайния резултат, след като ударът му нямаше шанс да бъде отразен от Джордан Пикфорд, който допусна и досадна грешка за първия гол на тима, воден от Греъм Потър.

Успехът прати Евертън на върха с 12 точки, максималният възможен актив, докато Брайтън е 14-и с три пункта след изиграването на тази среща.