Шефилд Юнайтед постигна много важна победа с 2:1 над Уест Бромич в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, а головите опасности дойдоха в края му.

В 40-ата минута Мбайе Диане не успя да отбележи при добавка, след като Аарън Рамсдейл направи блестящо спасяване.

Минута по-късно гостите откриха резултата. Матю Филипс бе най-съобразителен след няколко удара към вратата на Сам Джонстън и реализира отблизо.

В началото на второто полувреме Шефилд Юнайтед възстанови равенството. В 56-ата минута Джейдън Богъл получи в наказателното поле от Крис Башъм и с прецизен удар в левия ъгъл реализира.

Минути след попадението „остриетата“ имаха на два пъти възможности да направят обрат в резултата, но Оливър МакБърни и Джон Лундстрам не успяха да намерят целта.

В 64-ата минута Аарън Рамсдейл се намеси великолепно след удар на Калъм Робинсън.

В 73-ата минута Шефилд Юнайтед направи пълен обрат. Били Шарп стигна първи до отбитата топка и реализира в долния десен ъгъл.

До края на двубоя Уест Бромич опита да стигне до равенството, но домакините запазиха аванса си.

По този начин „остриетата“ остават на дъното, но доближиха днешния си съперник на точка, но и двата тима са на цели девет от спасителната зона.