Серията без победа за Брайтън продължи на девет мача, като „чайките” не успяха да вкарат гол на Лийдс Юнайтед при равенството 0:0.

В срещата на „ЕймЕкс Стейдиъм” домакините на три пъти нацелиха гредата. През първата част Елан Мелие насочи удара на Леандро Тросар право към Якуб Модер, но неговият опит се спря в гредата. По-късните усилия на Соли Марч също завършиха със същата ситуация.

30 снимки

Нийл Мопе пък бе третият, който нацели гредите на Лийдс, но гол така и не последва.

Лийдс пък имаше малко шансове, но Тайлър Робътс в двата си опита се провали да матира Роберт Санчес в последните 10 минути.

Отборът на Марсело Биелса остава точно над зоната на изпадащите, докато Брайтън се издигна до осмото място във временното класиране на Премиър лийг.