Лестър спечели с 2:1 домакинството на Уест Хем на „Кинг Пауър Стейдиъм“, но това не се оказа достатъчно, защото по същото време Евертън победи с минималното 1:0 Борнемут и се спаси. Другите два изпадащи от Висшата лига са Саутхемптън и Лийдс.

„Лисиците“ се озовават в Чемпиъншип едва седем години след изумилата цял свят титла от сезон 2015/16.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Английското крило Харви Барнс изведе Лестър напред в резултата в 34-ата минута. Той комбинира добре със свой съотборник и с отмерен удар в далечния ъгъл даде надежда на всички фенове на своя тим.

Белгийският бранител Вут Фаес удвои преднината на „лисиците“ в 62-ата минута.

11 минути преди края на срещата на "Кинг Пауър" испанецът Пабло Форналс отбеляза почетно попадение за „чуковете“.

Лондонският тим завършва кампанията на 14-о място с 40 точки - шест над днешния си съперник.