Нюкасъл постигна изключително важна победа с 2:1 при гостуването на Лестър в мача от 33-ия кръг на английското първенство и по този начин направи решаваща крачка към запазването на своя елитен статут във Висшата лига.

Нюкасъл можеше да поведе още в 4-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Лестър Айосе Перес стреля с глава, но Каспер Шмайхел направи решаващо спасяване.

Нюкасъл поведе в резултата в 18-та минута, когато Айосе Перес финтира двама футболисти на Лестър, след което подаде към Джонджо Шелви, който с много хубав удар от границата на наказателното поле вкара топката във вратата на Шмайхел, който можеше да реагира по-добре.

Дуайт Гейл стреля от фаул в 48-та минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Нюкасъл успя да удвои своята преднина в 75-та минута. След много груба грешка в защитата на Лестър Айосе Перес се възползва по чудесен начин и с прехвърлящ удар вкара топката във вратата на Каспер Шмайхел.

Лестър намали пасива си в 84-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Нюкасъл Шинджи Оказаки свали топката с глава към Джейми Варди, който отблизо не пропусна да вкара.

Нюкасъл бе много близо до реализирането на трети гол в 88-та минута, но след удара на Мат Ричи топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Шмайхел.

С тази победа Нюкасъл се изкачи на десето място в класирането с актив от 38 точки, докато Лестър е осми с 43 точки.

Уест Бромич Албиън изпусна победата срещу Суонси и мачът завърши 1:1, като по този начин шансовете на домакините да се спасят изключително много намаляха.

Лукаш Фабиански направи добро спасяване в 12-та минута, когато отрази удара на Крис Брънт.

Пред Андре Аю се откри отлична възможност в 40-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Фрейзър Фостър.

Фабиански направи ново много важно спасяване в добавеното време на първата част, когато спаси удара на Джей Родригес.

Уест Бромич поведе в резултата в 54-та минута с гол на Джей Родригес.

Суонси успя да изравни резултата в 75-та минута с гол на Тами Ейбрахам.

След това равенство Суонси е петнайсти с 32 точки, а Уест Бромич е последен с 21 точки.

Брайтън и Хъдърсфийлд завършиха 1:1.

Домакините поведоха в резултата след автогол на Льосъл в 29-та минута.

Муние изравни резултата в 33-та минута.

Брайтън завърши мача с човек по-малко, след като Прьопер бе изгонен с директен червен картон в 74-та минута.

Брайтън е тринайсти с 35 точки, а Хъдърсфийлд шестнайсти с 32 точки.

Бърнли осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването си на Уотфорд от 33-ия кръг на Висшата лига.

Гол на Крис Ууд не бе зачетен заради засада в 3-та минута.

Трой Дийни стреля опасно с глава в 10-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Ник Поуп.

Перейра изведе „стършелите“ напред в резултата с гол в 61-та минута.

Бърнли осъществи пълния обрат в рамките на три минути.

Сам Воукс изравни резултата в 70-та минута.

Победното попадение за Бърнли реализира Джак Корк в 73-та минута.

Бърнли е седми в класирането с 49 точки, докато Уотфорд е дванайсти с 37 точки.

Кристъл Палас на два пъти повеждаше в резултата при гостуването на Борнемут, но в крайна сметка двубоят завърши 2:2. По този начин лондончани пропуснаха добра възможност да победят и да направят важна крачка към запазването на своето място в Премиършип.

Лука Миливойевич изведе Кристъл Палас напред в резултата с гол в 47-та минута.

Домакините изравниха с гол на Мусе в 65-та минута.