Голямата звезда на Ливърпул Мохамед Салах получи травма по време на срещата между Египет и Свазиленд (Името на страната вече е кралство Есватини от 19 април 2018.). „Фараоните” победиха клетия си опонент с 4:1, а четвъртият гол за Египет бе дело точно на Салах.

Острието на Ливърпул вкара топката във вратата на опонента директно от ъглов удар в 45-ата минута и с помощта на напречната греда направи 4:0 за Египет.

Три минути преди края на срещата обаче Салах седна на тревата, спускайки си левия чорап надолу, поглеждайки към прасеца си.

Салах получи медицинска помощ край тъчлинията и се върна на терена, ала болката бе прекалено силна за египтянина и той излезе от строя на отбора си.

Елмохамади откри резултата за Египет, а Варда и Трезеге направиха разликата за „фараоните” класическа преди да дойде гола на Салах.

Почетният гол за съперника падна в 85-ата минута, когато Сибонгинхоси Гамедзе направи 4:1.