Ливърпул победи Уест Хем с 1:0 в един от най-интересните двубои от 28-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение бе дело на Садио Мане в средата на първото полувреме. Мърсисайдци направиха много пропуски пред вратата на Лукаш Фабиански, но и колегата му под рамката Алисон също блесна с няколко намеси.

Gulliver/GettyImages
42 снимки

С победата Ливърпул събра актив от 63 точки, на три по-малко от лидера Манчестър Сити, който утре се изправя срещу Манчестър Юнайтед в дербито на кръга. От своя страна Уест Хем е пети с 45 пункта.

Мърсисайдци стартираха агресивно и още във 2-ата минута имаха отлична възможност да открият резултата. Мохамед Салах получи в наказателното поле, но последвалият му изстрел бе слаб и Лукаш Фабиански улови.

Две минути по-късно Върджил ван Дайк бе над всички в наказателното поле, където стреля глава опасно покрай десния страничен стълб.

Домакините продължиха да действат на високи обороти и малко по-късно нова възможност се откри пред Мохамед Салах, който отново не намери целта. Веднага след това и Луис Диас имаше възможност да се разпише, но неговият удар бе блокиран.

В 17-ата минута "чуковете" създадоха първата си голова възможност, след като Михаил Антонио отправи изстрел, пращайки топката под гредата, но Алисон улови. Малко след това бразилският вратар се намеси още веднъж решително след удар в долния десен ъгъл на Томас Соучек.

Пет минути по-късно стражът на мърсисайдци се намеси отново решително, избивайки в ъглов удар плътен изстрел на Михаил Антонио.

В 27-ата минута Ливърпул откри резултата. Трент Александър-Арнолд по великолепен начин центрира остро по земя в наказателното поле, където Садио Мане изпревари Лукаш Фабиански и реализира в мрежата. Ситуацията бе разгледана с ВАР за потенциална засада на сенегалеца, но решението не бе променено и домакините поведоха.

Мърсисайдци продължиха да действат агресивно в половината на гостите и десет минути след попадението можеха да стигнат до второ. Луис Диас получи на добра позиция и отправи изстрел, но Лукаш Фабиански бе на мястото си и спаси.

Шест минути преди края на първото полувреме "чуковете" имаха отлична възможност да възстановят равенството, но изстрелът на Никола Влашия срещна тялото на съперник и не влетя в мрежата.

Домакините стартираха агресивно и втората част. В 50-ата минута Трент Александър-Арнолд отправи плътен изстрел от дистанция, който бе отразен решително от Лукаш Фабиански. В следващите минути мениджърът на гостите Дейвид Мойс трябваше да прави принудителна смяна, след като Джаред Боуен не можеше да продължи и на негово място се появи Саид Бенрама.

Малко по-късно Луис Диас бе отново близо до второ попадение, но и този път изстрелът му премина встрани от вратата. Веднага след това Мохамед Салах на два пъти стреля към вратата на гостите, но слабо и вратарят на Уест Хем спаси.

В 70-ата минута Мануел Лансини направи невероятен пропуск, след като рикоширалата топка се озова в него, но изстрелът му от малкия пеналт премина над вратата.

Девет минути по-късно Михаил Антонио нахлу в наказателното поле, след което първо бе затворен от Анди Робъртсън, а след това Наби Кейта великолепно се намеси и изби в ъглов удар.

До края на двубоя Ливърпул задържа преднината си и стигна до успеха.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХЕМ 1:0

1:0 Садио Мане 27'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Върджил ван Дайк, Ибрахима Конате, Анди Робъртсън, Наби Кейта, Джордън Хендерсън, Фабиньо, Луис Диас, Мохамед Салах, Садио Мане

Мениджър: Юрген Клоп

УЕСТ ХЕМ: Лукаш Фабиански, Бен Джонсън, Крейг Доусън, Курт Зума, Аарън Кресуел, Томас Соучек, Пабло Форналс, Джаред Боуен, Мануел Лансини, Никола Влашич, Михаил АНтонио

Менидър: Дейвид Мойс

Гл. съдия: Джонатан Мос

Стадион: „Анфийлд“, Ливърпул